FAQ

Jak výkonný LED panel mám pro svůj growroom zvolit?

Ideální velikost growroomu pro LED panel o výkonu 1200 W je cca 1 x 1 metr (tj.1m2).

Pro LED panel o výkonu 2000 W doporučujeme rozměry cca 1,2 x 1,2 metru (tj.1,44 m2). 

 

Slyšel jsem, že pod LED osvětlením nedosáhnu výsledků srovnatelných se sodíkovými výbojkami. Je to pravda?

Jednoznačně není. LED osvětlení je velmi mladá technologie a za poslední roky prošla dynamickým vývojem. Dnešní LED grow lampy mají stejné spektrum barev jako sodíkové výbojky a dokáží vyprodukovat i stejně vysoké výnosy. Je však potřeba správně nadimenzovat výkon. Nekupujde si do svého growroomu slabé LED panely o výkonech 300W, které jsou vhodné spíše pro jednu větší pokojovou rostlinu. Nabízíme výkonné panely 1200W nebo 2000W, které Vašim rostlinám zajistí dostatek světla pro optimální průběh fotosyntézy. Pokud Vás nezajímají fámy, ale fakta, doporučujeme například tato dvě na sebe navazující videa:

https://www.youtube.com/watch?v=4E rt3fmYQlk

https://www.youtube.com/watch?v=z9gdoTO3_kw

Kolik elektřiny ušetřím, pokud přejdu ze sodíku na LED technologii?

Naše LED osvětlení Epistar Full Spectrum 1200W doporučujeme pro prostor 1 x 1 metr, kde většina growerů využívá HPS výbojku 600W. Spotřeba LED panelu Epistar Full Spectrum 1200W je 235W. Spotřeba sodíkové výbojky je 600W. Spotřeba energie se tak sníží o 62,5%.

Osvětlení Epistar Full Spectrum 2000W doporučujeme pro prostor 1,2 x 1,2 metru, kde většina growerů využívá HPS výbojku o výkonu 1000 W. Spotřeba LED panelu Epistar Full Spectrum 2000W je 380W. Spotřeba dvou sodíkových výbojek je 1200WSpotřeba energie se tak sníží o 62%.

Zároveň dochází k dalším úsporám díky snížení nároků na výkon ventilace.

Má LED technologie kromě úspory energie i další výhody?

Hlavní motivací pro přechod na LED osvětlení je pro většinu growerů skutečně úspora energie. Brzy však zjistí, že LED technologie přináší i další velmi užitečné výhody. Je to:

 

  • Snažší optimalizace growroomu. Prostor se nepřehřívá a lépe se udržuje i požadovaná vlhkost.
  • Větší diskrétnost. Snížení výkonu ventilátoru díky nižší teplotě snižuje hlučnost. Není potřeba odvádět mimo místnost přehřátý a vlhký vzduch a tím budit nežádoucí pozornost. Spotřeba elektřiny ve Vašem bytě nebo domě nebude výrazně vybočovat z normálu.
  • Zvýšení požární bezpečnosti. Případů, kdy sodíková výbojka nebo předřadník způsobily požár, je zmapovaná celá řada. Málokdo si navíc nechává tento druh lampy montovat profesionálním elektrikářem a neodborná instalace má za následek to, že pojišťovna odmítne vysokou škodu uhradit. LED lampu zapojíte přibaleným kabelem přímo do zásuvky, bez jakékoliv neodborné instalace. Neexistuje případ, kdy by LED panel způsobil požár.
 

Jak vysoko nad rostliny mám LED panel umístit?

Obvykle se LED panel umísťuje asi 40 cm nad vrcholky rostlin, ale je možné dát ho i níž. Pro detailní info si přečtěte článek od zkušeného LED pěstitele zde: https://www.grow-led.cz/news/vyska-umisteni-svetelneho-zdroje/

Mohu s LED osvětlením pěstovat i v horkých letních měsících?

Pokud se chcete indoor pěstování věnovat i během léta, LED technologie je jediná možnost. Narozdíl od klasických HPS výbojek produkuje minimum tepla, takže se Váš growroom rozhodně nepřehřeje.

Jak dlouhá je záruční lhůta?

Na zboží Vám poskytujeme záruku 2 roky.

Je možné zboží v případě nespokojenosti vrátit?

Při nákupu v našem e-shopu máte zaručenou 100% spokojenost! Zboží nám totiž můžete do 14 dnů od doručení vrátit a my Vám vrátíme kupní cenu v plné výši.

Jak dlouho trvá doručení zásilky?

Nabízené zboží máme skladem a objednávku expedujeme obvykle ve stejný den, ve kterém ji přijmeme. Celková doba doručení v rámci ČR je tak zpravidla do 3 pracovních dnů.

Je možné odeslat zboží i mimo ČR?

Ano, zboží posíláme standardně na Slovensko za 249,- Kč a individuálně jde domluvit dodávku do libovolného státu EU.